Šumítko Reemy - generátor bílého šumu

Kód: BILY SUM REEMY
1 hodnocení
Značka: Reemy
699 Kč
Dostupnost do týdne

Šumítko Reemy - generátor bílého šumu pro klidný spánek Vašich nejmenších. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Šumítko Reemy - generátor bílého šumu pro klidný spánek Vašich nejmenších. 

Charakteristika:

  • 5 typů bílého šumu
  • 10 zvuků celkem
  • extra dlouhá výdrž baterií
  • časovač + celonoční provoz

Řešíte usínání a spinkání vašeho miminka? Nechápete, kde se vzaly ty věty z chytrých knih o tom, že malá miminka prospí až 20 hodin denně?
Probudí vašeho broučka i nepatrný zvuk, vaše otočení na posteli, zavření dveří?

Překvapilo Vás někdy, jak rychle děťátko usne například v autě, i když je jízda autem hlučná? Má to svůj důvod a tím je právě ten "hluk".

Je dokázáno, že děti, ale i dospělí spí lépe, pokud slyší určitý typ zvuku, kterému se říká bílý šum. Může se jednat o různé technické zvuky (větráky, motory, stroje), nebo i přírodní zvuky (vítr, déšť, šum moře). Tyto zvuky - bílé šumy mají společné to, že obsahují téměř všechny slyšitelné frekvence spektra zvuku. Díky tomu se uměle vytvoří "nulová" úroveň slyšitelného hluku a vše co je tišší jak tato, tak mozek nevnímá a neruší jej. Díky tomu miminko daleko lépe usíná, protože se dítě samo neruší hlasitostí svých pohybů, dechu, stejně tak později přirozeným hlukem, který v každé domácnosti je a to včetně toho, kdy všichni spí a rodič se třeba převalí v posteli. Zkušenost našich zaměstnanců je i taková, že se nemusí bát, že je miminko snadno probuzeno třeba starším sourozencem, který se v domácnosti chová hlučněji, než bychom my dospělí chtěli.

Šumítko, jak se generátoru bílého šumu říká denně zachraňuje spánek tisícům rodičů, byť se stále jedná o relativně novou věc u dětských postýlek.

Bílý šum je prospěšný též pro rodiče, kteří v místnosti spí, protože i jejich spánek je díky posunutí "nulové" úrovně zvuku daleko kvalitnější. V žádném případě se nejedná o něco, co by Vás ve spánku rušilo, funguje to přesně obráceně. Známe též případy, kdy se šumítko nepřestalo používat i potom, co již dítě dávno nespí ve stejné místnosti. Šumítko uvolní i těm, kteří trpí na tinitus, tedy nepřestávající zvovění / pískání v uších.

Šumítko je též skvělým pomocníkem v naučení se na každodenní rituál usínání. Mozek se naučí, že pokud slyší tento šum, pak se má zklidnit a začít usínat.

Bílý šum velmi pomáhá i když chcete miminko uklidnit v pláči. Vždyť čím miminko utišujeme my? Ano je to to "šššššššš...." a šumítko vlastně dělá to samé, ale daleko kvalitněji, než dokáží naší hlasivky.

Škodí bílý šum?
Zažili jsme názor, že bílý šum může škodit. Jednoduchá odpověď: NE! Určitě je na místě obava z velmi hlučného prostředí, nebo expozice výraznému hluku. Šumítko ale generuje i při své maximální hlasitosti (je možné nastavit v deseti úrovních) tak nízkou úroveň v decibelech, že jsme daleko pod úrovní, která by mohla škodit.

Proč si mám koupit šumítko, když bílý šum umí generovat třeba mobilní telefon, stačí si tam spustit nahrávku s ním, nebo jej spustit z počítače / tabletu atd.? Je určitě pravda, že tento zvuk umí "vydávat" více zařízení, ale není to možné úplně doporučit. Například mobilní telefon není stavěn k tomu, aby hodiny v kuse přehrával nějakou melodii, nemůžete jej v ten moment používat, display musí v ten moment svítit, díky čemuž telefonu zkracujeme životnost. Zanedbatelné také není i záření, které telefon přijímá a vysílá (wifi, mobilní signál, bluetooth, nfc,...). Výdrž dobíjecí integrované baterie v šumítku a v mobilním telefonu je také obrovsky rozdílná. Dobíjecí baterie v šumítku Vám vydrží několik týdnů užívání a pak jej dobijete běžnou nabíječkou na telefon (kabel s konektorem microUSB je v ceně).

Nezávisle na funkci zvuku a časovače funguje LED dioda, která může fungovat jako noční světýlko. Příjemné je, že nesvítí neustále stejnou intenzitou, ale svůj svit zesiluje a zeslabuje pro příjemnější prožitek. Dioda svítí tak akorát silně, aby nerušila spánek, ale tak silně, abyste se vy, nebo dítě dokázali v noci zorientovat v prostoru.

Zaslechli jsme názor, že bílý šum potlačuje laktaci, nebo potřebu dítěte po kojení. Upozorňujeme, že se jedná o hoax, který není ničím podložen. Z vlastní zkušenosti (máme 2 kojené děti) tuto informaci nemůžeme v žádném případě potvrdit.

Šumítko má celkem 10 typů zvuků, z toho 5 typy bílého šumu, 3 ukolébavkové melodie a 2 přírodní zvuky (ptáci a cvrčci). Zvuk je skutečně kvalitní.

Doplňkové parametry

Kategorie: Spinkání
Záruka: 2 roky
model: Šumítko
typ: generátor bílého šumu
značka: Reemy

Šumítko Reemy - generátor bílého šumu

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: