3 situace, kdy budete potřebovat monitor dechu

Při sestavování výbavičky pro vaše miminko určitě narazíte na položku se záludným názvem monitor dechu. Jde o pomůcku, která hlídá pravidelné dýchání vašeho děťátka a je dobrou prevencí syndromu náhlého úmrtí kojenců.

SIDS (sudden infant death syndrome) – syndrom náhlého úmrtí kojenců je stav, kdy dítě přestane náhle dýchat a pokud není zahájena resuscitace, dochází k úmrtí. Příčina syndromu není úplně objasněna, často se diskutuje o nezralosti dechových center. Existují preventivní opatření, která snižují riziko vzniku SIDS. Zdroj: FN Brno.

obr_3 situace kdy budete potřebovat monitor_dechuPokud váháte, zda monitor dechu pořídit, můžete rozhodnutí nechat až na dobu po porodu. Zde jsou tři situace, kdy monitor budete potřebovat určitě.

1. Narodilo se vám nedonošené miminko

Vaše miminko se narodilo předčasně, je ještě moc malé a slabé. V porodnici je monitor dechu samozřejmostí, a to i u miminek narozených v termínu. Po propuštění si budete muset monitor zajistit i do domácí postýlky. V porodnici si ho můžete na omezenou dobu vypůjčit, ale pak je pořízení na vás.

2. Vaše miminko má zdravotní problémy

Monitor dechu budete potřebovat i v případě, že má vaše miminko zdravotní potíže, a to zejména dýchací nebo srdeční. Monitor pro vás bude nutností.

3. Máte potřebu miminko často kontrolovat

Je úplně normální, že své miminko budete hlídat, jako oko v hlavě a pravidelně sledovat, zda mu nic nechybí. Pokud vás však vaše obavy budí z nočního spánku a každých deset minut kontrolujete dech vašeho děťátka, je načase pořídit monitor dechu a tuto práci přenechat jemu. Opět najdete svůj klid a ten je k nezaplacení.

Pokud stále váháte, poraďte se s dětským lékařem. Ten vám vysvětlí, jaká jsou rizika, jak funguje dýchaní u novorozenců a seznámí vás s jeho zkušenostmi z lékařské praxe.

V naší nabídce najdete spolehlivý monitor dechu Nanny od českého výrobce Jablotron.

 
Pokračovat můžete článkem Poporodní deprese a jak se s ní poprat.

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit