5 vyzkoušených rad, jak shodit těhotenská kila

Těhotenství je bezesporu krásné období v životě ženy. Na našem těle ale zanechává stopy v podobě povolených břišních svalů, přebytečných kil a často i bolestí zad. Jak se s těmito potížemi vypořádat a vrátit se co nejdříve do původní kondice? Na každého samozřejmě platí něco jiného, ale je zde několik vyzkoušených a ověřených způsobů, které určitě stojí za vyzkoušení. Odměnou vám bude štíhlejší pas a váš dobrý pocit, a za to to přece stojí.

cvičení po porodu

Na začátek je potřeba zmínit jednu důležitou věc. Pokud chce člověk něčeho dosáhnout, musí opustit své zaběhnuté zvyky a nebát se změn. Bez trochy úsilí, času a vytrvalosti to nepůjde. Jste připraveny? Jdeme na to!

  • Cvičení 30 day shred podle Jillian Michaels

 

Velmi dobré výsledky přináší cvičební program 30 day shred. Mnoho žen už díky autorce Jillian Michaels dosáhlo svých vysněných křivek. Program má několik výhod – cvičíte doma (každý den), cvičení zabere jen půl hodiny, cviky jsou snadné, i když se u nich zapotíte. Výsledky jsou zaručené a rychle viditelné.

 

  • Dělená strava podle Antónie Mačingové

 

Nejedná se o klasickou dietu, ale o ucelený stravovací program s detoxikačním jídelníčkem. Hlavním principem je dodržování dělené stravy. Během jednoho jídla je zakázáno kombinovat živočišné bílkoviny a potraviny z rostlinné skupiny, což v praxi znamená, že si nedáte kuřecí steak s brambory, můžete si ho dát jen se zeleninou. Zelenina, a také ovoce nebo ořechy, patří do skupiny neutrální. Celý program je postaven na podrobném jídelníčku. Podle A. Mačingové je možné tento jídelníček dodržovat i během kojení.

 

  • Rychlá chůze nebo běh s kočárkem

 

Ideální způsob, jak spojit příjemné s užitečným. Zatímco si vaše dítě spí spokojeně v kočárku, vy se dostáváte do kondice. Stačí zrychlit tempo, přidat vzdálenost a hlavně vyrážet ven pravidelně. Nejen že se vám zlepší kondice, ale provětráte si hlavu a protřídíte myšlenky, což je na mateřské často potřeba. Ke kondičním procházkám vyberte kvalitní kočárek. Podívejte se na nabídku kočárků v našem internetovém obchodě. Pokud máte chuť rovnou si zaběhat, pořiďte si kočárek, který je pro rychlou jízdu přímo určený. Můžete zkusit i kolečkové brusle. Kočárek to s vámi dobře zvládne.

 

  • Pilates a posilovací cvičení

 

Těhotenství dokáže s vaší postavou zamávat. Možná jste už na své váze, ale celkový dojem není ideální? Nedá se nic dělat, budete se muset pustit do zpevnění svalstva. Nejen že vám posilovací cvičení zlepší postavu, ale pomůže i s bolestmi zad a držením těla. Víte, že bolavá záda často způsobují povolené břišní svaly? Nemusíte hned zamířit do posilovny. Stačí, když začnete cvičit pilates. Můžete to zkusit doma podle videa, lepší je však docházet na hodiny, kde vám dá vyškolená instruktorka rady přímo na tělo. Doma si pak můžete udělat ještě několik kliků nebo zkusit cvik „prkno“, kdy se podložky dotýkáte jen lokty a chodidly, celé tělo musí být zpevněné v rovině. Začněte na deseti sekundách a každý den čas prodlužujte.

 

  • Změna stravovacích návyků

 

Aby se vaše váha opět nezvedala, budete se muset smířit se změnou stravování. Ale není se čeho obávat, tato změna vám jen prospěje. Nejen, že si budete držet kila od těla, ale zbavíte se i nadýmání a budete mít více energie. Stačí dodržet několik jednoduchých zásad. Z jídelníčku odstraňte cukr, pochutiny, cukrovinky a polotovary. Omezte sůl, bílou mouku a červené maso. Zvyšte příjem ovoce, zeleniny a také nezapomínejte na pitný režim. Pokud vás honí mlsná, pochutnejte si na oříšcích, sušeném ovoci a medu.

Se shazováním kil začněte postupně, ne hned po porodu, ale až za několik měsíců. Pokud kojíte, poraďte se o vhodnosti cvičení a změnách jídelníčku nejdříve s lékařem. Přejeme mnoho úspěchů!