5 věcí, bez kterých se vaše miminko v zimě neobejde

Rodiče malých dětí zimu většinou moc v oblibě nemají. Na procházku nestačí vyběhnout jen tak nalehko, ale je potřeba dítě pořádně nabalit, aby mu nebylo zima a cítilo se komfortně. Malé děti oproti dospělým snáze prochladnou, proto přípravu na zimu raději nepodceňujte.

Připravili jsme seznam věcí, které byste měli mít pro vaše malé dítě nachystány, ještě než dorazí první mrazy.
fusak_gmini

  • Fusak do kočárku

První věc, kterou budete v zimě potřebovat zcela určitě, je zimní fusak do kočárku. Miminka mají sníženou schopnost termoregulace a nemají možnost zahřát se pohybem, musí být před zimou chráněny mnohem více, než dospělí. V zimě nedoporučujeme do kočárku používat jen teplou deku, ta určitě nestačí. Dítě nejlépe zahřeje kvalitní fusak, který má izolační vlastnosti. Miminko tak bude po celou dobu pobytu venku v teple. Maminka Andrea se s námi podělila o svou zkušenost: „Byl konec října a ještě nezačala pořádná zima, ale venku už bylo chladno. Malou jsem v kočárku zabalila jen do deky a vyrazily jsme ven. Po příchodu domů jsem zjistila, že má studené nožičky. Vůbec se nedivím, že v kočárku plakala. Ještě ten den jsem objednala zimní fusak.“ Prohlédněte si naši celou nabídku fusaků.

  • Zavinovačka do autosedačky

 
Určitě víte, jaká bývá v autě zima, než se po rozjezdu trochu vytopí. Aby vaše děťátko neprochladlo, pořiďte mu teplou zavinovačku do auta. Tato zavinovačka má hned několik výhod. První důležitou předností jsou otvory na bezpečnostní pásy, kterými pásy snadno provléknete a dítě bezpečně upevníte. Zavinovačka miminko dokonale zahřeje a až se v autě teplota zvýší, zavinovačku snadno rozbalíte a nehrozí, že bude děťátku moc horko.  A jako třetí výhodu vidíme v tom, že materiál zavinovačky je poměrně tenký, dítko tak není v autosedačce natěsnané a má stále dost prostoru pro sebe. Doporučujeme například zavinovačku značky Emitex, kterou pořídíte v mnoha krásných barvách. Tuto zavinovačku a mnoho dalších najdete v kategorii Zavinovačky do autosedaček.

zavinovacka_emitex_zoe

  • Teplá deka

 
V zimě se vám teplá deka bude určitě hodit. Investice do kvalitní deky se vám vrátí, protože taková deka poroste s vaším dítětem. Deka miminko zahřeje v kočárku nebo v postýlce, batole může deku využít při hraní na chladnější podlaze a předškolák se určitě rád svou dekou přikryje v autě cestou do školky. Nakonec i vy občas rádi sáhnete po teplé dece při večerním sledování televize nebo posezení venku na terase. Z naší nabídky dek si jistě vyberete.

  • Ochranný krém proti mrazu

 
V chladných dnech bude určitě další užitečnou věcí ochranný krém proti mrazu a větru. Kůže na dětských tvářích je mnohem jemnější, než kůže dospělých. Je příliš citlivá na mráz a studený vítr a proto bychom ji měli chránit. Tváře stačí přetřít ochranným krémem před odchodem z domova.

  • Termobox na lahev nebo skleničku


Další praktickou pomůckou, zejména pokud jste vášniví turisté nebo lyžaři a trávíte tak venku více času, jsou termoboxy na lahve nebo nádobky s dětským jídlem. Termobox déle udrží původní teplotu mléka nebo čaje. Navíc je velmi lehký, takže se nemusíte bát, že by vám zatížil tašku nebo batoh. U nás najdete termoboxy na jednu i dvě lahve nebo širší termoboxy na skleničku s dětským jídlem
.

A abychom nezapomínali ani na maminky a tatínky, máme tip i pro ně. Už jste slyšeli o rukávníku? Je to skvělá vychytávka, která uchrání před chladem vaše ruce. Chválí si ji zejména rodiče větších miminek a batolat, která chtějí po cestě kočárkem stále něco podávat nebo potřebují utírat nos. Nemusíte si pak pořád dokola sundávat a navlékat rukavice, stačí ruce vsunout do rukávníku a jsou v teple.Přečtěte si také náš článek 10 tipů jak vybrat kočárek!

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit