Tipy na knihy pro dodiče 3. díl – Sourozenci bez rivality

Již pár týdnů máte sladké tajemství. Do vaší rodiny přibude nový člen. Nemůžete se dočkat, až se o tu radost podělíte s rodinou a přáteli. Máte trochu obavy, jak sourozence přijme vaše prvorozené dítko? Rádi bychom vám dnes doporučili knihu, která vám může pomoci nejen s tím, jak připravit sourozence na příchod miminka.

sourozenci_bez_rivality-600x600Moc dobře víte, jak na sebe děti dokážou žárlit. Umí se dohadovat kvůli maličkostem. Starší ubližují mladším. Mladší neustále žalují. Místo lásky je mezi sourozenci často boj. Možná to znáte i ze své vlastní zkušenosti. Máte staršího bratra, který vám jako dítě věčně rozkazoval? Nebo mladší sestru, která vás provokovala a pak žalovala, když dostala za vyučenou? Ještě si pamatujete, jak jste se dokázali hádat, kdo má více jídla na talíři, nebo dostal lepší hračku? Byly chvíle, kdy být jedináčkem bylo to jediné, co jste si přáli. Tajně doufáte, že u vašich dětí to bude jinak.

Sourozenecké vztahy bývají složité. Rivalita, soupeření. V jednu chvíli si spolu děti hezky hrají, za okamžik už jsou v sobě. V lepším případě se jen hádají. Věčné spory narušují poklidný chod rodiny a rodičům umí pěkně zabrnkat na nervy. Tyto a spoustu dalších problémů vám pomůže vyřešit kniha Sourozenci bez rivality od Adele Faber a Elaine Mazlish. Velmi čtivou formou vám osvětlí pocity sourozenců. Pochopíte chování dětí v určitých situacích. Nabídne vám možná řešení a způsob, jak je zavést do vaší rodiny. Tuto knihu budete mít neustále po ruce jako příručku. Pomůže vám vytvořit příjemný a bezpečný domov pro všechny své děti.

„Já jsem v knize nalezla nejen techniky, které pomohly mým dětem najít k sobě cestu. Ale také jsem porozuměla vztahu s mým bratrem. Pochopila jsem, kde se stala chyba. A uvědomila jsem si, že pořád je možné napravit náš vztah,“ říká maminka Hanka.

 

Dále můžete pokračovat článkem Děti s malým věkovým rozdílem aneb 5 rad jak je zvládnout.

Uložit

Uložit

Uložit