Tipy na knihy pro rodiče 1. díl - Velká česká kniha o matce a dítěti

Tak a je to konečně tady. Držíte v rukou první fotku svého dítěte. Zatím je to spíše jen šmouha, ale jste neuvěřitelně šťastná. Cesta k miminku nebyla zrovna jednoduchá. Naštěstí vám kamarádka doporučila skvělou knihu, Velká česká kniha o matce a dítěti Taťány Hanákové.

img_417755_orig
S partnerem jste se dozvěděli vše potřebné o početí miminka. Když se to hned nedařilo, vyzkoušeli jste rady z kapitol Když to nejde přirozeně a Zdravým pohybem k miminku. Velmi se vám hodila kapitola Časné příznaky těhotenství, díky ní jste poznala, že jste konečně těhotná. Teď už víte přesně, jaká vyšetření vás čekají v průběhu celého těhotenství a jak probíhají. Co se dozvíte v poradně pro těhotné a konečně už rozumíte značkám ve vaší těhotenské průkazce.

Velmi ráda si knihou listujete a těšíte se na miminko. Víte přesně, jaké změny se dějí ve vašem těle. Jak miminko roste a vyvíjí se týden po týdnu. Část Potíže vyššího stupně těhotenství jste zatím nečetla. Přijde čas, kdy se k ní vrátíte. Zato část Jak být zdravá a fit po celou dobu těhotenství máte pečlivě založenou a vracíte se k ní docela často.

Kapitoly o oblečení jste jen tak prolítla. Zatím se bez problémů vejdete do svého oblečení. Možná dneska nakouknete a zítra se podíváte po obchodech v okolí. Pár kousků oblečení pro miminko už byste mohla koupit a udělat si tak radost.

Co jste ale pročetla poctivě, jsou kapitoly o porodu a šestinedělí. Je to sice ještě daleko, ale z porodu jste nervózní už teď a je dobré mít všechny potřebné informace.

Části Kojení a výživa dítěte do jednoho roku a Ošetřování a péče o dítě do jednoho roku zatím číst nebudete. Stejně byste všechno zapomněla. Rozhodně se však budou hodit nejen pro vás, ale i pro partnera. Vše se budete teprve učit a je skvělé mít všechny potřebné rady pěkně pohromadě.

 
Dále si můžete přečíst článek Porod aneb jak to probíhá v porodnici.

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit