Tipy na knihy pro rodiče 1. díl - Velká česká kniha o matce a dítěti

Tak a je to konečně tady. Držíte v rukou první fotku svého dítěte. Zatím je to spíše jen šmouha, ale jste neuvěřitelně šťastná. Cesta k miminku nebyla zrovna jednoduchá. Naštěstí vám kamarádka doporučila skvělou knihu, Velká česká kniha o matce a dítěti Taťány Hanákové.

img_417755_orig
S partnerem jste se dozvěděli vše potřebné o početí miminka. Když se to hned nedařilo, vyzkoušeli jste rady z kapitol Když to nejde přirozeně a Zdravým pohybem k miminku. Velmi se vám hodila kapitola Časné příznaky těhotenství, díky ní jste poznala, že jste konečně těhotná. Teď už víte přesně, jaká vyšetření vás čekají v průběhu celého těhotenství a jak probíhají. Co se dozvíte v poradně pro těhotné a konečně už rozumíte značkám ve vaší těhotenské průkazce.

Velmi ráda si knihou listujete a těšíte se na miminko. Víte přesně, jaké změny se dějí ve vašem těle. Jak miminko roste a vyvíjí se týden po týdnu. Část Potíže vyššího stupně těhotenství jste zatím nečetla. Přijde čas, kdy se k ní vrátíte. Zato část Jak být zdravá a fit po celou dobu těhotenství máte pečlivě založenou a vracíte se k ní docela často.

Kapitoly o oblečení jste jen tak prolítla. Zatím se bez problémů vejdete do svého oblečení. Možná dneska nakouknete a zítra se podíváte po obchodech v okolí. Pár kousků oblečení pro miminko už byste mohla koupit a udělat si tak radost.

Co jste ale pročetla poctivě, jsou kapitoly o porodu a šestinedělí. Je to sice ještě daleko, ale z porodu jste nervózní už teď a je dobré mít všechny potřebné informace.

Části Kojení a výživa dítěte do jednoho roku a Ošetřování a péče o dítě do jednoho roku zatím číst nebudete. Stejně byste všechno zapomněla. Rozhodně se však budou hodit nejen pro vás, ale i pro partnera. Vše se budete teprve učit a je skvělé mít všechny potřebné rady pěkně pohromadě.

 
Dále si můžete přečíst článek Porod aneb jak to probíhá v porodnici.

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení