Jak přichystat postýlku pro miminko

Spánek našeho miminka je jako vzácný poklad, který si hýčkáme, chráníme ho a chceme, aby ho bylo co nejvíce. Však jen tehdy, když naše děťátko spí, máme čas trochu vydechnout a odpočinout si. Chceme, aby se našemu miminku spalo pohodlně a přitom bezpečně. Co všechno přichystat, nejlépe ještě před porodem?

postylka_1
Výběr postýlky

Základním typem je postýlka z masivního borovicového dřeva o standardních rozměrech 60 cm x 120 cm a různých barevných provedeních. Většina postýlek má polohovatelné rošty. Nejvyšší poloha je vhodná pro malé miminko, které jen leží. Až se začne přetáčet, přesuňte rošt do střední polohy a ve chvíli, kdy se mu podaří posadit nebo se postaví, rošt dejte do nejnižší polohy. U některých postýlek lze vyjmout dvě tyče ze středu postranního panelu a větší děti tak mohou samy vylézat z postýlky ven. Nebo můžete pořídit postýlku se stahovací bočnicí, což vám usnadní přístup k miminku, třeba při přebalování. Zajímavou variantou jsou postýlky o rozměru 70 cm x 140 cm, které rostou s dítětem. Po odmontování bočnic získáte válendu pro předškolní dítě. Máte už dost informací? Skočte rovnou do naší nabídky dětských postýlek.

Tip: Postýlku můžete koupit jako součást dětského pokojíčku a ušetřit si tak starosti s vybíráním dětského nábytku.

Výběr matrace

Matrace se liší rozměry (90 cm x 40 cm do kolébky, 60 cm x 120 cm do standardní postýlky a 140 cm x 70 cm do větší postýlky), ale především materiálem. Materiál ovlivňuje tvrdost, prodyšnost a také cenu matrace. Základní levnější molitanové matrace jsou měkčí a rychleji se proleží. Dražší a kvalitnější matrace obsahují vrstvy z kokosových vláken nebo pohanky. Tato sendvičová struktura zajišťuje maximální cirkulaci vzduchu, vyšší tvrdost a také delší životnost matrace.

Výběr povlečení do postýlky a mantinel

Povlečení je ozdobou postýlky a maminky jeho výběrem tráví mnoho času. Samozřejmostí je kvalitní materiál ze 100 % bavlny. Barvy a vzory povlečení se různí. Pro malé miminko jsou vhodnější tlumené pastelové barvy. Výhodou je pak i možnost praní s ostatním světlým prádlem.

Užitečným vybavením postýlky je tzv. mantinel. Látkový pás s měkkou výplní, který se pomocí šňůrek připevní k obvodu postýlky, v místě, kde je hlavička miminka. Chrání dítě před uhozením do tyčí postýlky, před průvanem a zabraňuje ztracení vypadlého dudlíku.

Hračky do postýlky

Vaše miminko se probudí brzy ráno, vám se ještě nechce z postele a rádi byste získali čas navíc? Pořiďte několik hraček do postýlky, se kterými se určitě na chvíli zabaví. Pro malé miminko do tří měsíců, které ještě nesahá po hračkách, doporučujeme kolotoč nad postýlku. Připevní se na okraj postýlky přímo nad hlavičku miminka a to ho může pozorovat. Pro větší miminka jsou vhodné měkké barevné hračky, které zavěsíte na okraj postýlky, dítě se jich dotýká a zkoumá, co všechno hračka umí.

Zavinovačka

Pro klidný spánek novorozence doporučujeme pořídit zavinovačku. Takto malá miminka jsou náchylná k prochladnutí a potřebují pořádně zabalit a zahřát. Díky zavinovačce se nestane, že by se miminko odkopalo a čouhaly mu ven nožky. Zavinovačku můžete využít i jako teplou podložku nebo hrací dečku. 

Prohlédněte si celou naši nabídku produktů a vybavení do postýlky.

 
Dále si můžete přečíst článek 3 situace, kdy budete potřebovat monitor dechu.

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit