Tipy na knihy pro rodiče 2. díl - S láskou a rozumem

Čekáte miminko. Nemůžete se dočkat okamžiku, kdy se stane ten zázrak a vy mu poprvé pohlédnete do očí a pochováte si jej. Změnil se celý váš svět a už nikdy nic nebude stejné jako dříve. Přichází však také něco, co jste nečekali. Obavy, nejistota, strach. „Je vše tak jak má být? Bude miminko zdravé? A co porod, půjde vše hladce? Jak si poradím s pláčem, nemocemi? Budu umět dělat vše správně? A co výchova? Podaří se mi být šťastnou maminkou spokojeného dítěte? Těchto a  dalších podobných otázek máte plnou hlavu.

kniha
Co s tím? Čtěte náš seriál. Postupně Vám představíme zajímavé knížky, které vám pomohou najít ty správné odpovědi na vaše otázky.

Doporučujeme vám knihu S láskou i rozumem od Jitky Ševčíkové, Ivany Procházkové a Michaela Tiltona.

Sedíte v parku, čtete si knížku. Občas si pohladíte kulaté bříško a vychutnáváte si klid a pohodu příjemného letního dopoledne.

Kousek od vás je dětské hřiště. Pozorujete děti a maminky a chvílemi si říkáte::  „Teda, to snad není možné, proč to ta matka dělá? Místo aby svého chlapečka pochovala a pomohla mu vypořádat se s tou nepříjemnou situací, křičí tady na něj a vše ještě zhoršuje.“

Vy takovou chybu nikdy neuděláte. Čtete tuhle knížku a už dopředu víte, jak řešit takové situace.

O kousek dál na lavičce sedí jiná maminka. Vedle sebe sportovní kočárek s asi roční holčičkou. Ta něco ukazuje rukou, maminka přikývne a podává holčičce lahev s pitím. Za chvíli jde kolem starší paní s pejskem. Holčička na pejska ukáže a ručkama udělá jakýsi znak. „Aha,“ říkáte si. „Maminka učí dcerku znakovat. To je skvělé. Přesně věděla, co její dítě potřebuje. Rozumí si i beze slov.“

Obracíte pár stránek a znova si čtete kapitolu o znakování s dětmi. V tom ucítíte jemné šťouchnutí v břiše. „Já vím, zlatíčko. Je čas dát si něco k obědu.“ Zavíráte knížku a odcházíte domů s pocitem, že vy to spolu všechno zvládnete.


Dále můžete pokračovat článkem Porod aneb jak to probíhá v porodnici.

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení