Tipy na knihy pro rodiče 2. díl - S láskou a rozumem

Čekáte miminko. Nemůžete se dočkat okamžiku, kdy se stane ten zázrak a vy mu poprvé pohlédnete do očí a pochováte si jej. Změnil se celý váš svět a už nikdy nic nebude stejné jako dříve. Přichází však také něco, co jste nečekali. Obavy, nejistota, strach. „Je vše tak jak má být? Bude miminko zdravé? A co porod, půjde vše hladce? Jak si poradím s pláčem, nemocemi? Budu umět dělat vše správně? A co výchova? Podaří se mi být šťastnou maminkou spokojeného dítěte? Těchto a  dalších podobných otázek máte plnou hlavu.

kniha
Co s tím? Čtěte náš seriál. Postupně Vám představíme zajímavé knížky, které vám pomohou najít ty správné odpovědi na vaše otázky.

Doporučujeme vám knihu S láskou i rozumem od Jitky Ševčíkové, Ivany Procházkové a Michaela Tiltona.

Sedíte v parku, čtete si knížku. Občas si pohladíte kulaté bříško a vychutnáváte si klid a pohodu příjemného letního dopoledne.

Kousek od vás je dětské hřiště. Pozorujete děti a maminky a chvílemi si říkáte::  „Teda, to snad není možné, proč to ta matka dělá? Místo aby svého chlapečka pochovala a pomohla mu vypořádat se s tou nepříjemnou situací, křičí tady na něj a vše ještě zhoršuje.“

Vy takovou chybu nikdy neuděláte. Čtete tuhle knížku a už dopředu víte, jak řešit takové situace.

O kousek dál na lavičce sedí jiná maminka. Vedle sebe sportovní kočárek s asi roční holčičkou. Ta něco ukazuje rukou, maminka přikývne a podává holčičce lahev s pitím. Za chvíli jde kolem starší paní s pejskem. Holčička na pejska ukáže a ručkama udělá jakýsi znak. „Aha,“ říkáte si. „Maminka učí dcerku znakovat. To je skvělé. Přesně věděla, co její dítě potřebuje. Rozumí si i beze slov.“

Obracíte pár stránek a znova si čtete kapitolu o znakování s dětmi. V tom ucítíte jemné šťouchnutí v břiše. „Já vím, zlatíčko. Je čas dát si něco k obědu.“ Zavíráte knížku a odcházíte domů s pocitem, že vy to spolu všechno zvládnete.


Dále můžete pokračovat článkem Porod aneb jak to probíhá v porodnici.

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit